WYKAZ UTWORÓW Z FINA, DO KTÓRYCH POSZUKUJEMY OSÓB AUTORSKO UPRAWNIONYCH

WYKAZ UTWORÓW Z FINA, DO KTÓRYCH POSZUKUJEMY OSÓB AUTORSKO UPRAWNIONYCH

Wykaz utworów z Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego, do których poszukujemy osób autorsko uprawnionych



L.P. 

TYTUŁ FILMU

ROK

 REŻYSERIA

 1. 10% dla mnie 1932 Juliusz Gardan
 2. ABC miłości 1935 Michał Waszyński
 3. Ada, to nie wypada! 1936 Konrad Tom
 4. Antek policmajster 1935 Michał Waszyński
 5. Barbara Radziwiłłówna 1936 Józef Lejtes
 6. Bartek Zwycięzca 1923 Edward Puchalski
 7. Bestia 1916 Aleksander Hertz
 8. Bezdomni 1939 Aleksander Marten
 9. Bezimienni bohaterowie 1931 Michał Waszyński
 10. Będzie lepiej 1936 Michał Waszyński
 11. Biały Murzyn 1939 Leonard Buczkowski
 12. Biały ślad 1932 Adam Krzeptowski
 13. Błazen purymowy 1937 Józef Green, Jan Nowina-Przybylski
 14. Bohaterowie Sybiru 1936 Michał Waszyński
 15. Cham 1931 Jan Nowina-Przybylski
 16. Co mój mąż robi w nocy… 1934 Michał Waszyński
 17. Córka generała Pankratowa 1934 Mieczysław Znamierowski
 18. Cud nad Wisłą 1921 Ryszard Bolesławski
 19. Cyganka Aza 1926 Artur Twardyjewicz
 20. Czarna perła 1934 Michał Waszyński
 21. Czarne diamenty 1939 Jerzy Gabryelski
 22. Człowiek o błękitnej duszy 1929 Michał Machwic
 23. Czy Lucyna to dziewczyna? 1934 Juliusz Gardan
 24. Dla ciebie, Polsko 1920 Antoni Bednarczyk
 25. Dodek na froncie 1936 Michał Waszyński
 26. Doktor Murek 1939 Juliusz Gardan
 27. Dorożkarz nr 13 1937 Marian Czauski
 28. Droga młodych 1936 Aleksander Ford
 29. Druga młodość 1938 Michał Waszyński
 30. Dusze w niewoli 1930 Leon Trystan
 31. Dwanaście krzeseł 1933 Michał Waszyński, Martin Frič
 32. Dwie Joasie 1935 Mieczysław Krawicz
 33. Dybuk 1937 Michał Waszyński
 34. Dyplomatyczna żona 1937 Mieczysław Krawicz, Carl Boese
 35. Dzieje grzechu 1933 Henryk Szaro
 36. Dzień wielkiej przygody 1935 Józef Lejtes
 37. Dziesięciu z Pawiaka 1931 Ryszard Ordyński
 38. Dziewczęta z Nowolipek 1937 Józef Lejtes
 39. Dziewczyna szuka miłości 1937 Romuald Gantkowski
 40. Florian 1938 Leonard Buczkowski
 41. Fredek uszczęśliwia świat 1936 Zbigniew Ziembiński
 42. Gehenna 1938 Michał Waszyński
 43. Głos pustyni 1932 Michał Waszyński
 44. Granica 1938 Józef Lejtes
 45. Halka 1930 Konstanty Meglicki
 46. Halka 1937 Juliusz Gardan
 47. Huragan 1928 Józef Lejtes
 48. Ja tu rządzę 1939 Mieczysław Krawicz
 49. Jadzia 1936 Mieczysław Krawicz
 50. Janko muzykant 1930 Ryszard Ordyński
 51. Jaśnie pan szofer 1935 Michał Waszyński
 52. Jego ekscelencja subiekt 1933 Michał Waszyński
 53. Jego wielka miłość 1936 Stanisława Perzanowska, Mieczysław Krawicz
 54. Judeł gra na skrzypcach 1936 Józef Green, Jan Nowina-Przybylski
 55. Każdemu wolno kochać 1933 Mieczysław Krawicz, Janusz Warnecki
 56. Kłamstwo Krystyny 1939 Henryk Szaro
 57. Kobiety nad przepaścią 1938 Michał Waszyński
 58. Kocha, lubi, szanuje 1934  Michał Waszynski
 59. Kochaj tylko mnie 1935 Marta Flantz
 60. Kościuszko nad Racławicami 1937 Józef Lejtes
 61. Królowa przedmieścia 1937 Eugeniusz Bodo
 62. Książątko 1937 Konrad Tom, Stanisław Szebego
 63. Księżna Łowicka 1932 Mieczysław Krawicz, Janusz Warnecki
 64. Kult ciała 1929 Michał Waszyński
 65. List do matki 1938 Józef Green, Leon Trystan
 66. Ludzie bez jutra 1919  Aleksander Hertz
 67. Ludzie Wisły 1937 Aleksander Ford, Jerzy Zarzycki
 68. Mały marynarz 1936 Jan Nowina-Przybylski, Aleksander Łowicz, Konrad Tom
 69. Manewry miłosne 1935 Jan Nowina-Przybylski, Konrad Tom
 70. Mateczka 1938 Konrad Tom, Józef Green
 71. Meir Ezofowicz 1911 Józef Ostoja-Sulnicki
 72. Młody las 1934 Józef Lejtes
 73. Mocny człowiek 1929 Henryk Szaro
 74. Mogiła nieznanego żołnierza 1927 Ryszard Ordyński
 75. Moi rodzice rozwodzą się 1938 Mieczysław Krawicz
 76. Moralność pani Dulskiej 1930 Bolesław Newolin
 77. Na Sybir 1930 Henryk Szaro
 78. Niebezpieczny romans 1930 Michał Waszyński
 79. Niedorajda 1937 Mieczysław Krawicz
 80. Niewolnicy życia 1928 Artur Twardyjewicz
 81. O czym marzą kobiety 1937 Aleksander Marten
 82. O czym się nie mówi 1939 Mieczysław Krawicz
 83. Ordynat Michorowski  1937 Henryk Szaro
 84. Ostatnia brygada 1938 Michał Waszyński
 85. Pan Tadeusz 1928 Ryszard Ordyński
 86. Pan Twardowski 1936 Henryk Szaro
 87. Pani minister tańczy 1937 Juliusz Gardan
 88. Panienka z poste restante 1935 Michał Waszyński, Jan Nowina-Przybylski
 89. Papa się żeni 1936 Michał Waszyński
 90. Parada rezerwistów 1934 Michał Waszyński
 91. Paweł i Gaweł 1938 Mieczysław Krawicz
 92. Pierwsza  miłość Kościuszki 1929 Jerzy Orthon, Tadeusz Chrzanowski
 93. Pieśniarz Warszawy 1934 Michał Waszyński
 94. Piętro wyżej 1937 Leon Trystan
 95. Płomienne serca 1937 Romuald Gantkowski
 96. Pod twoją obronę 1933 Józef Lejtes, Edward Puchalski
 97. Policmajster Tagiejew 1929 Juliusz Gardan
 98. Ponad śnieg 1929 Konstanty Meglicki
 99. Profesor Wilczur 1938 Michał Waszyński
 100. Prokurator Alicja Horn 1933  Michał Waszyński, Marta Flantz
 101. Pruska kultura 1908  -
 102. Przeor Kordecki – obrońca Częstochowy 1934 Edward Puchalski
 103. Przez łzy do szczęścia 1939 Jan Fethke
 104. Przeznaczenie 1927 Janusz Star
 105. Przybłęda 1933 Jan Nowina-Przybylski
 106. Rapsodia Bałtyku 1935 Leonard Buczkowski
 107. Rena 1938 Michał Waszyński
 108. Robert i Bertrand 1938 Mieczysław Krawicz
 109. Rok 1863 1922 Edward Puchalski
 110. Rok 1914 1932 Henryk Szaro
 111. Romeo i Julcia 1932 Jan Nowina-Przybylski
 112. Róża 1936 Józef Lejtes

 113.

Sabra 1934 Aleksander Ford
 114. Serce matki 1938 Michał Waszyński
 115. Skłamałam 1937 Mieczysław Krawicz
 116. Skrzydlaty zwycięzca 1924 Zygmunt Wesołowski
 117. Sportowiec mimo woli 1939 Mieczysław Krawicz
 118. Strachy 1938 Eugeniusz Cękalski, Karol Szołowski
 119. Straszna noc 1931 Konstanty Meglicki
 120. Straszny dwór 1936 Leonard Buczkowski
 121. Sygnały 1938 Józef Lejtes
 122. Szaleńcy 1928 Leonard Buczkowski
 123. Szczęśliwa trzynastka 1938 Marian Czauski, Alfred Niemirski
 124. Szlakiem hańby 1929 Mieczysław Krawicz, Alfred Niemirski
 125. Szpieg 1915 Aleksander Hertz
 126. Szpieg w masce 1933 Mieczysław Krawicz
 127. Szyb L-23 1932 Leonard Buczkowski
 128. Ślubowanie 1937 Henryk Szaro
 129. Śluby ułańskie 1934 Mieczysław Krawicz
 130. Tajemnica medalionu 1922 Edward Puchalski
 131. Tajemnica panny Brinx 1936 Bazyli Sikiewicz, Piel Jutzi
 132. Tajemnica pokoju nr 100 1914 Aleksander Hertz
 133. Tajemnica skrzynki pocztowej 1929 Aleksander Reich
 134. Tajemnica starego rodu 1928 Emil Chaberski, Zbigniew Gniazdowski
 135. Trędowata 1936 Juliusz Gardan
 136. Trójka hultajska 1937 Henryk Szaro
 137. Trzy serca 1939 Michał Waszyński
 138. Ty, co w Ostrej świecisz bramie 1937  Jan Nowina-Przybylski
 139. U kresu drogi 1939 Michał Waszyński
 140. Ułan księcia Józefa 1937 Konrad Tom
 141. Wacuś 1935 Michał Waszyński
 142. We własne sidła 1922 Edward Puchalski
 143. Wiatr od morza 1930 Kazimierz Czyński
 144. Wierna rzeka 1936 Leonard Buczkowski
 145. Włóczęgi 1939 Michał Waszyński
 146. Wrzos 1938 Juliusz Gardan
 147. Wyrok życia 1933 Juliusz Gardan
 148. Z dni na dzień 1929 Józef Lejtes
 149. Za grzechy 1936 Aleksander Marten
 150. Za winy niepopełnione 1938 Eugeniusz Bodo
 151. Za zasłoną 1938 Tadeusz Chrzanowski
 152. Zabawka 1933 Michał Waszyński
 153. Zamarłe echo 1934 Adam Krzeptowski
 154. Zapomniana melodia 1939 Konrad Tom, Jan Fethke
 155. Zew morza 1927 Henryk Szaro
 156. Złota maska 1939 Jan Fethke
 157. Znachor 1937 Michał Waszyński
 158. Żona i nie żona 1939 Emil Chaberski



Lista nie jest zamknięta i będzie uzupełniana w miarę ujawniania zawartości kolejnych zasobów.  

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny wzywa twórców filmowych albo ich spadkobierców lub inne osoby, które mogą wykazać się pisemnym dowodem nabycia praw do utworów audiowizualnych zamieszczonych w wykazie utworów, o zgłaszanie się do Filmoteki Narodowej  – Instytutu Audiowizualnego na adres elektroniczny marketing@nina.gov.pl, pisemnie lub bezpośrednio do siedziby Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego w Warszawie przy ulicy Wałbrzyskiej 3/5 w celu potwierdzenia lub ujawnienia swych praw.  

 

Kontakt:

e-mail: marketing@nina.gov.pl
tel. + 48 22 380 49 51