DZIAŁY

DZIAŁY

Repozytorium Cyfrowe

Zadania:

  • gromadzenie i lokowanie w archiwum cyfrowym dzieł polskiej kinematografii
  • w ramach projektów celowych digitalizowanie materiałów filmowych w wysokiej rozdzielczości 2K i 4K i rekonstruowanie cyfrowo wybranych pozycji
  • opracowywanie filmograficzne i historyczne materiałów przechowywanych w archiwum cyfrowym zgodnie z obowiązującymi normami europejskiego modelu metadanych EN 15907
  • udostępnianie zdigitalizowanych i opisanych materiałów w całości lub we fragmentach w serwisie Repozytorium Cyfrowe

REPOZYTORIUM CYFROWE

Kontakt

REPOZYTORIUM CYFROWE

tel. + 48 22 841 25 04
fax: + 48 22 840 80 96
e-mail: repozytoriumcyfrowe@fn.org.pl

Elżbieta Wysocka
kierownik
e-mail: ewysocka@fn.org.pl
kom. 0 666 096 608

Katarzyna Koła-Bielawska (urlop)
redaktor serwisu internetowego
e-mail: kkola@fn.org.pl

Joanna Kaliszewska
redaktor treści multimedialnych,
specjalista ds. metadanych
e-mail: jkaliszewska@fn.org.pl

Karolina Brzozowska
redaktor treści multimedialnych,
specjalista ds. edukacji medialnej 
e-mail: kbrzozowska@fn.org.pl

Katarzyna Mikstal
główny specjalista ds. projektów digitalizacyjnych
e-mail: kmikstal@fn.org.pl

Katarzyna Wajda
starszy specjalista ds. nowych mediów
e-mail: kwajda@fn.org.pl

Artur Pyra
specjalista ds. administrowania Centralnym Katalogiem Filmoteki Narodowej
e-mail: apyra@fn.org.pl
tel. +48 22 845 50 74 wew. 024

Krzysztof Jaworowski
archiwista
e-mail: kjaworowski@fn.org.pl

Łukasz Lang
administrator, specjalista ds. IT
e-mail: llang@fn.org.pl