Przejdź do treści
Strona główna Filmoteki Narodowej
A K T U A L N O Ś C I

A K T U A L N O Ś C I

2022-03-04

Pomoc dla Ukrainy

Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni wojną na Ukrainie i chcemy włączyć się w pomoc naszym wschodnim Sąsiadom. Pomóc trzeba uchodźcom, którzy są już bezpieczni u nas w Polsce, jak również Ukraińcom, którzy zostali w swojej Ojczyźnie i walczą z bronią w ręku. Jako Filmoteka postanowiliśmy włączyć się w te działania.

 

W kinie Iluzjon będziemy organizować bezpłatne pokazy filmowe i zajęcia dla dzieci z Ukrainy oraz Polski. Nie chcemy izolować od siebie dzieci, chcemy, aby miały szansę na integrację. Pokazy filmowe na początek będą obejmować filmy, które nie wymagają tłumaczeń, ale już szukamy osób, które będą mogły tłumaczyć listy dialogowe na język ukraiński. Docelowo chcemy organizować dla dzieci pokazy filmowe połączone z animacjami i różnego rodzaju zajęciami, przy wsparciu pedagogów oraz psychologów, znających język ukraiński. Chcemy zakupić także kolorowanki, pluszaki oraz słodycze które będziemy im rozdawać dzieciom na organizowanych zajęciach.

 

Chcemy także wspierać w wymiarze humanitarnym.

Ogłaszamy zbiórkę wśród pracowników oraz okolicznych mieszkańców.

 

Wiemy, że cały czas brakuje mleka modyfikowanego dla dzieci w każdym wieku oraz pieluch. Zebrane rzeczy przekażemy do warszawskiego punktu zbiórki na Ursynowie, skąd rzeczy trafiają bezpośrednio do potrzebujących.

Pomoc zwierzętom niesie organizacja Viva! Akcja dla zwierząt, która współpracuje z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, a obecnie dzięki Podkarpackiej Radzie Pożytku ma możliwość przesyłania karmy dla zwierząt do magazynów tymczasowych na Podkarpaciu. Stamtąd zostaje dołączona do konwojów humanitarnych, które przekraczają granicę i dostarczają ją bezpośrednio do Ukraińców.

 

Zbieramy:

- mleko modyfikowane

- pieluchy dla dzieci w każdym wieku

- 1-kilogramowe paczki karmy suchej oraz saszetki dla psów i kotów

Dary można przynosić do:

Kina Iluzjon
ul. Narbutta 50a w Warszawie, foyer Małej Czarnej

poniedziałek – piątek 14:00-22:00, sobota 11:00-22:00

Siedziby FINA
ul. Wałbrzyska 3/5 w Warszawie, wejście głównie
poniedziałek – niedziela 8:00 – 20:00

Zaczynamy już!