Przejdź do treści
Strona główna Filmoteki Narodowej
A K T U A L N O Ś C I

A K T U A L N O Ś C I

2020-07-31

Biblioteka i Czytelnia Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego znów otwarta dla czytelników

30 lipca Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA) ponownie uruchomi Bibliotekę i Czytelnię przy ul. Puławskiej 61 w Warszawie, zawierającą największy w Polsce zbiór polskich i zagranicznych wydawnictw poświęconych tematyce filmowej oraz mediom audiowizualnym. 

Biblioteka i Czytelnia udostępnia bogaty zbiór liczący prawie 30 tysięcy książek oraz ponad tysiąc tytułów czasopism, katalog z polskich i zagranicznych festiwali, 50 tysięcy materiałów literackich (m.in. scenariuszy, scenopisów, list montażowych i dialogowych), 4 tysiące projektów scenograficznych oraz 25 tysięcy plakatów i milion fotosów. Biblioteka umożliwia również dostęp internetowy do bazy Międzynarodowej Federacji Archiwów Filmowych FIAF.

Od 30 lipca z Biblioteki i Czytelni będzie można ponownie korzystać po przerwie związanej z ogłoszonym stanem pandemii. Placówka będzie otwarta  w poniedziałki, wtorki, piątki w godzinach 9.00 – 15.30, w środy: 12.00 – 19.00 oraz w czwartki: 9.00 – 13.00.

Przebywając w Bibliotece oraz Czytelni uprzejmie prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa związanych z obowiązującym reżimem sanitarnym:

- prosimy o dezynfekcję rąk, przy wejściu dostępne są dozowniki z płynem dezynfekującym. W przestrzeni Biblioteki i Czytelni obowiązuje zakrywanie nosa i ust oraz noszenie rękawiczek ochronnych

- chcemy zapewnić Państwo bezpieczeństwo i komfort, dlatego w Czytelni mogą przebywać jednocześnie maksymalnie dwie osoby. Rezerwacja miejsc na określony dzień i godzinę odbywa się e-mailowo lub telefoniczne: e-mail: czytelnia@fina.org.pl, tel. 221824526,  221824521. Zachęcamy, by w miarę możliwości zdalnie rezerwować także zbiory. Swobodny dostęp do regałów bibliotecznych nie będzie możliwy. Zamówione książki publikacje przekaże Państwu pracownik Biblioteki.

W dniach 13.08 – 31.08 2020 r. w związku z przerwą urlopową Biblioteka będzie nieczynna. Zapraszamy ponownie od 1 września. Za utrudnienia przepraszamy.Pełny tekst procedury zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Biblioteki w czasie zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii zamieszony jest poniżej w PDF-ie.

Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania Biblioteki w czasie zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii (pdf)