Przejdź do treści
Strona główna Filmoteki Narodowej
A K T U A L N O Ś C I

A K T U A L N O Ś C I

2019-06-06

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czeka na Młodych Jurorów! | Konkurs Skrytykuj!

Jesteś nastolatkiem i interesujesz się kinem? Chcesz oglądać najnowsze polskie filmy, dyskutować o nich i nagrodzić najciekawszą produkcję? Koniecznie weź udział w konkursie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego i pojedź na najważniejszy polski festiwal filmowy! Na Twoją pracę czekamy do 7 lipca!

Jury Młodych

Podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Jury Młodych oceni filmy z Konkursu Głównego, spotka przedstawicieli branży filmowej i weźmie udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Tydzień przepełniony filmowymi wrażeniami zwieńczy wręczenie statuetki Skrytykuj.pl autorowi wybranego filmu podczas tzw. „Młodej Gali”. Organizator konkursu zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie podczas festiwalu.

Zgłoszenia

Aby zostać jurorem, należy napisać recenzję lub stworzyć wideorecenzję wybranego filmu i opublikować ją na stronie www.skrytykuj.pl do 7 lipca 2019 r. (włącznie). Do grona Jury Młodych organizator zaprosi autorów trzech prac konkursowych, które zostaną najwyżej ocenione. Wyniki Konkursu ukażą się 23 lipca 2019 r. Uczestnikiem Konkursu może być osoba w wieku 15–19 lat. Regulamin dostępny jest na stronie www.skrytykuj.pl

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w terminie 16–21 września 2019 roku. Więcej o samym festiwalu pod adresem: www.festiwalgdynia.pl.

Kontakt

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Tytusem Ciskim: tytus.ciski@fina.gov.pl, +48 22 182 47 63.

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorem konkursu jest Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, współfinansowanie zapewnia Polski Instytut Sztuki Filmowej.
 • materiały organizatora

  Fot. Katarzyna Kukiełka
 • materiały organizatora

  Fot. Paweł Zakrzewski
 • materiały organizatora

  Fot. Robert Jaczewski
 • materiały organizatora

  Fot. Robert Jaczewski