Przejdź do treści
Strona główna Filmoteki Narodowej
A K T U A L N O Ś C I

A K T U A L N O Ś C I

2017-09-06

Międzynarodowy festiwal „Ale Kino!” czeka na młodych jurorów!

Rusza kolejna odsłona konkursu „Skrytykuj!” organizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Twórcy nagrodzonych recenzji i wideorecenzji zasiądą w Jury Młodych 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” w Poznaniu.

O konkursie

Lubisz oglądać filmy i bez końca o nich dyskutować? Chcesz poznać twórców filmowych z całego świata? Konkurs „Skrytykuj!” to inicjatywa dla Ciebie! Aby znaleźć się w Jury Młodych, napisz recenzję bądź stwórz wideorecenzję dowolnego filmu. Autorskie prace można publikować na stronie www.skrytykuj.pl od 4 września do 23 października 2017 roku włącznie. Ogłoszenie wyników nastąpi do 6 listopada 2017 roku. Czekają cztery miejsca!

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów pierwszego roku studiów. 35. MFF Młodego Widza „Ale kino!” odbędzie się w dniach 3-10 grudnia 2017 roku w Poznaniu.  

Koniecznie uważnie przeczytaj Regulamin!

Organizatorzy

Konkurs organizowany jest w ramach akcji „Skrytykuj.pl” przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, we współpracy z 35. MFF Młodego Widza „Ale Kino!” i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Kontakt:

Agata Sotomska – koordynatorka projektu

email: asotomska@fn.org.pl, tel.: (22) 542 10 75, 695 363 351

www.skrytykuj.pl

www.facebook.com/filmsienieurwal
 

 

O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! – to festiwal oklaskiwany co roku przez kilkanaście tysięcy roześmianych, wzruszonych, rozdyskutowanych widzów: tych obytych już z kinem i tych zaczynających dopiero swoją filmową przygodę. Doświadczony, jak przystało na pięćdziesięciolatka, lecz wciąż ciekawy świata. Zespołowy jak ekipa filmowa, w której wszyscy działają zgodnie, a jest w niej miejsce także dla ekscentrycznych indywidualności. Lokalny i globalny za sprawą filmów z różnych zakątków świata, które przypominają, że każde miejsce na ziemi może być jej centrum i zapomnianym obrzeżem. Otwarty na artystyczne przemiany i technologiczne rewolucje, które zmieniają świat, ale pamiętający o tym, co przemija. Rodzinny, bo każdy pragnie poczucia bezpieczeństwa, bliskości, przynależności i akceptacji, choć nie zawsze znajduje je w rodzinnym domu. Oddający głos dzieciom, rodzicom, nauczycielom, reżyserom, aktorom, producentom i krytykom, bo dialog polega na słuchaniu. Tworzony z miłości do kina w poczuciu, że miłość to namiętność, która wymaga też odpowiedzialności, uczciwości i szacunku. Edukujący młode pokolenie i gotowy uczyć się od niego. Bogaty liczbą filmowych seansów i siłą przekazu tego jednego filmu, który zapamiętujemy na całe życie.

35. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! odbędzie się w dniach 3 – 10 grudnia 2017 roku.

Więcej informacji o festiwalu: www.alekino.com

Festiwal Ale Kino! należy do Koalicji dla Edukacji Filmowej

  • Festiwal „Ale Kino!” 2016