Przejdź do treści
Strona główna Filmoteki Narodowej
A K T U A L N O Ś C I

A K T U A L N O Ś C I

2017-04-27

Laureaci Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej na 11. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Laureaci Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej organizowanej przez Filmotekę Narodową znaleźli się wśród tegorocznych gości Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Uczestnicy Olimpiady mają szansę zostać dziennikarzami magazynu „Głos Dwubrzeża”. 

11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2017 w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. 

Zostań dziennikarzem „Głosu"

Każdego roku w Kazimierzu Dolnym kilku szczęśliwców ma okazję stanąć oko w oko z popularnym reżyserem, zapytać topowych aktorów o kulisy pracy na planach filmowych, a nawet wypić kawę z młodymi twórcami, zachwycając się zachodem słońca nad Wisłą. Chcesz być jednym z nich? Zostań dziennikarzem magazynu „Głos Dwubrzeża”.

Szukamy ludzi z pasją, energicznych, którzy tak jak my kochają sztukę. Pod okiem profesjonalnej redaktorki przez osiem dni Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie można doskonalić swój warsztat i podbijać kazimierskie salony.

Aby zostać redaktorem magazynu „Głos Dwubrzeża” trzeba sprostać poniższym wymaganiom:
  • W kilku słowach przekonać nas do siebie. Dlaczego właśnie na Ciebie powinnyśmy postawić? Odpowiedź na to pytanie wiele powie nam o Twoim sposobie myślenia.
  • Przygotować trzy teksty: recenzję filmu, który miał swoją premierę nie wcześniej niż rok temu, propozycję trzech pytań do aktora lub reżysera, które nie będą bezpośrednio dotyczyły konkretnego filmu, z jakim przyjedzie na Festiwal oraz krótki felieton nie dotyczący tematu filmowego. Liczba znaków każdego z tekstów nie powinna przekraczać czterech tysięcy.
  • Dołączyć swoje CV. Mile widziane jest dla nas wykształcenie humanistyczne, ale stawiamy na pasję – nie kierunek studiów.

Zgłoszenia

Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym Rzecznik Prasowej, Pauliny Litwinow: press@dwabrzegi.pl. Jeśli masz dodatkowe pytania – nie krępuj się ich zadawać. Teksty należy przesłać do 31 maja 2017 roku. O wynikach poinformujemy najpóźniej 20 czerwca.

Redaktor naczelna – Patrycja Mucha

Redaktorką naczelną „Głosu Dwubrzeża” jest w tym roku Patrycja Mucha – filmoznawczyni, doktorantka w Zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego, doświadczona redaktorka i animatorka kultury, festiwalowa selekcjonerka i blogerka.

Informacje dodatkowe 

Członkom ekipy redakcyjnej zapewniamy noclegi, wyżywienie, gadżety i pełną akredytację dziennikarską podczas Festiwalu. Gwarantujemy pracę w grupie pasjonatów i profesjonalistów, wśród zgranego zespołu, który wyróżnia się nieprzeciętnym poczuciem humoru, ale też potrafi podzielić się wiedzą, doradzić i pochwalić.

Zostań częścią Festiwalu Dwa Brzegi! Założymy się, że nie będziesz żałować!

11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2017 w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. 

Więcej informacji na stronie: www.dwabrzegi.pl

O OLIMPIADZIE