Przejdź do treści
Strona główna Filmoteki Narodowej
LATEST NEWS

LATEST NEWS

2021-02-02

Skrytykuj! i dołącz do Jury Młodzieżowego 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej

Rusza kolejna edycja konkursu Skrytykuj! na recenzję, wideorecenzję lub podcast dotyczący wybranego filmu. Laureat zasiądzie w Jury Młodzieżowym 35. Tarnowskiej Nagrody Filmowej - festiwalu wybranych polskich filmów pełnometrażowych oraz weźmie udział w cyklu wirtualnych warsztatów „MovieMy o filmie”, prowadzonych przez profesjonalistów.

Lubisz oglądać filmy i bez końca o nich dyskutować? Tęsknisz za powrotem na salę kinową? Chcesz spotkać ludzi kina? Jeżeli tak, to konkurs „Skrytykuj!” jest inicjatywą właśnie dla Ciebie! Aby dołączyć do Jury Młodzieżowego, napisz recenzję, stwórz wideorecenzję lub nagraj podcast dotyczący wybranego filmu. Autorskie prace można publikować na stronie www.skrytykuj.pl od 1 do 28 lutego 2021 roku (włącznie). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 5 marca. Do udziału w konkursie zachęcają m.in. Joanna Kulig, Monika Broda i Arkadiusz Jakubik.

 

 

Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 16-21 lat. 35. Tarnowska Nagroda Filmowa – festiwal wybranych polskich filmów pełnometrażowych planowany jest w terminie 5-12 czerwca 2021 roku w formule stacjonarnej. Organizator Festiwalu zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie Udział w festiwalu zostanie poprzedzony udziałem w cyklu wirtualnych spotkań  MovieMy o kinie, które poświęcone będą m. in. porównaniu klasycznych form krytyki filmowej  z możliwościami jakie oferują nowe technologie czy sztuce tworzenia plakatu.

W ubiegłym roku Jury Młodzieżowe 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej, z Adamem Krośnickim-Midoniem, laureatem Konkursu Skrytykuj! w składzie, nagrodziło film „Wszystko dla mojej matki” w reż. Małgorzaty Imielskiej.

 

Kontakt:

Tytus Ciski
tytus.ciski@fina.gov.pl

22 182 47 62 / +48 695 363 996

Files to download


  • Materiał promocyjny FINA

    Fot. Paweł Topolski
  • Materiał promocyjny FINA

    Fot. Paweł Zakrzewski