Przejdź do treści
Strona główna Filmoteki Narodowej
LATEST NEWS

LATEST NEWS

2020-11-05

Domówka z Dwójką. Najmniejsza orkiestra świata kontra „Bestia"

7 listopada Orkiestra Ludwika Starskiego zaprezentuje autorską muzykę do fragmentów odrestaurowanego cyfrowo przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny filmu Bestia | The Polish Dancer (1917/1921) w reżyserii Aleksandra Hertza.

Kameralny koncert online odbędzie się w ramach Domówki z Dwójką - trzydziestominutowych występów zaprzyjaźnionych z radiem artystów, którzy w czasie pandemii zamienili sale koncertowe na prywatne mieszkania, a dzięki Dwójce łączą się z słuchaczami.

Orkiestra Ludwika Sarskiego to kolektyw artystyczny, który został założony przez dwóch multiinstrumentalistów i kompozytorów. W swojej twórczości Piotr Tomala i Damian Szymczak łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Działalność orkiestry to  przede wszystkim kameralne koncerty oraz wykonywanie muzyki na żywo podczas projekcji filmów niemych, takich jak „Młody Sherlock Holmes” Bustera Keatona czy „Światła wielkiego miasta Charliego Chaplina”. Tym razem zmierzą się z „Bestią" - jedynym zachowanym filmem z Polą Negri z polskiego okresu jej kariery

Koncert rozpocznie się 7 listopada (sobota) po godz. 21.00.

Transmisja na antenie PR2, stronie internetowej Dwójki i Facebooku Dwójki oraz na kanale YouTube Polskiego Radia, gdzie będzie można również zobaczyć fragmenty odrestaurowego cyfrowo przez FINĘ filmu.

Więcej informacji:

https://www.polskieradio.pl/8/8741/Artykul/2612940,Najmniejsza-orkiestra-swiata-kontra-Bestia

https://www.polskieradio.pl/8,Dwojka

https://www.facebook.com/Dwojka.PolskieRadio

https://www.youtube.com/channel/UC_jYNCh6rV-wl8KNR3uVooA

 

  • Kadr z filmu „Bestia" Aleksandra Hertza

    Materiał promocyjny FINA
  • Materiał promocyjny