Przejdź do treści
Strona główna Filmoteki Narodowej
LATEST NEWS

LATEST NEWS

2020-03-04

Zagadki w Małym kinie | Cykl pokazów filmowych dla dzieci

Cykl pokazów kinowych dla zorganizowanych grup przedszkolnych, oraz wczesnoszkolnych  prezentujące najnowsze produkcje współczesnego kina dziecięcego. Pokazom towarzyszy krótki wstęp.

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms, Reżyseria: P. Klänge, W. Söderlund, Szwecja 2013, +5

17 marca 2020 r., wtorek, godz. 10:00 – 12:00, Ziemia Obiecana

Miejsce: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny

ul. Wałbrzyska 3/5 | 02-739 Warszawa


Opis filmu: Jakie tajemnice może kryć szkatuła ukryta w tajemniczej krypcie sprzed ponad dwustu laty przez ekscentrycznego przedstawiciela rodu Von Broms? Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai rozpoczyna śledztwo. Film na podstawie bestsellerowej serii książek duetu Martina Widmarka i Heleny Willis.

Valleby to małe, z pozoru senne szwedzkie miasteczko. Tak naprawdę aż kipi w nim od tajemnic, zagadek i niewyjaśnionych zdarzeń. Jedną w nich jest sekret rodziny Von Broms. Lasse i Maja odnajdują szkatułę – rodzinną pamiątkę, której nikt nie potrafi otworzyć i dowiedzieć się, co kryje w środku. Szkatuła nagle ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Być może ktoś z rodziny Von Broms śpróbuje pokrzyżować szyki Lassemu i Mai, by rozwiązać zagadkę na własną rękę. Wydaje się to tym bardziej pewne, że w tym samym czasie zaczynają ginąć również rodowe pierścienie. Czy biuro detektywistyczne Lassego i Mai poradzi sobie z sekretem rodziny Von Broms?

Zasady uczestnictwa

Wydarzenie jest bezpłatne. Udział w pokazach wymaga rejestracji. Aby zarezerwować miejsca, należy wypełnić formularz https://forms.nina.gov.pl/malekino/ dostępny na stronie internetowej fina.gov.pl.

  • Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms, mat. promocyjny