Przejdź do treści
Strona główna Filmoteki Narodowej
LATEST NEWS

LATEST NEWS

2018-03-19

„Na wylot” w kinie FINA

21 marca 2018 roku o godzinie 19.00 zapraszamy do kina FINA (ul. Wałbrzyska 3/5) na głośny debiut fabularny Grzegorza Królikiewicza, jednego z największych wizjonerów polskiego kina, twórcy o niepodrabialnym stylu wizualnym.

Na wylot

reż. Grzegorz Królikiewicz, 1973, 70 minut

Oparta na faktach historia głośnej sprawy kryminalnej z lat trzydziestych. Żyjące w nędzy małżeństwo Maliszów morduje z zimną krwią trzy osoby. Schwytani i postawieni przed sądem stają się obiektem publicznej agresji. Podczas rozprawy oboje starają się wybronić współmałżonka od kary śmierci. Film budził skrajne emocje nie tylko ze względu na fabułę, lecz również bardzo wówczas kontrowersyjny zabieg przeniesienia części wydarzeń w przestrzeń poza kadrem.

GALERIA ZDJĘĆ DO FILMU

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z filmoznawcą Jakubem Majmurkiem, które poprowadzi Tomasz Kolankiewicz.

Miejsce i czas

21 marca 2018 roku, godz. 19.00

Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5

Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

  • „Na wylot” (1973), reż. Grzegorz Królikiewicz

    fot. Fototeka FINA
    Zdjęcie: Fotos do filmu „Na wylot” (1973), reż. Grzegorz Królikiewicz