Przejdź do treści
Strona główna Filmoteki Narodowej
LATEST NEWS

LATEST NEWS

2017-07-12

Znamy już autorów najlepszych recenzji!

Blisko 150 prac autorstwa nastolatków z całej Polski zgłoszonych zostało w ostatniej edycji konkursu „Skrytykuj!”. Najlepsze okazały się recenzje Agaty Burdajewicz i Marii Dobosiewicz oraz wideorecenzja Anieli Janowskiej.

To właśnie te trzy osoby zasiądą w Jury Młodych 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, podczas którego przyznają nagrodę reżyserowi jednego z filmów prezentowanych w Konkursie Głównym Festiwalu.

Wyróżnienia

Dwa wyróżnienia w konkursie „Skrytykuj!” trafiły do Jana Biednego za recenzję filmu „Song to song” i Kacpra Parola za wideorecenzję filmu „Król Artur: Legenda miecza”.

Konkurs „Skrytykuj!” organizowany jest z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych regularnie już od 2013 roku. Akcja ma na celu promowanie świadomej dyskusji o filmach wśród młodzieży.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie „Skrytykuj!” zachęcamy do śledzenia strony www.skrytykuj.pl, gdzie publikowane będą informacje o jego kolejnych edycjach.

Poznajcie sylwetki laureatek konkursu „Skrytykuj!”

Agata Burdajewicz – Tegoroczna maturzystka. Pasja do kina oraz recenzenckie zacięcie towarzyszą jej od zawsze. W kinie szuka innowacji w dziedzinie formy oraz wiarygodnych, wielowymiarowych bohaterów. Specjalne miejsce w jej sercu zajmuje kino queer oraz twórczość takich autorów jak Andrew Haigh, Ulrich Seidl czy Dagur Kári. Zasiadała w Jury Młodzieżowym festiwalu Tofifest. Recenzję Agaty można przeczytać TUTAJ.

 

Maria Dobosiewicz – Tegoroczna maturzystka. Nadal poszukuje swojej drogi, ale na pewno już wie, że dobrze czuje się w kinie. Jest otwarta na różne gatunki i twórców, choć – niezbyt oryginalnie – jej ulubionym pozostaje Woody Allen. Oprócz tego interesuje się teatrem. Kiedy nie może spać, słucha muzyki klasycznej. Recenzję Marii można przeczytać TUTAJ.

 

Aniela Janowska – Tegoroczna maturzystka i laureatka Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Prowadziła domowy DKF o nazwie „DKINO” dla uczniów swojego liceum. O kinie może rozmawiać godzinami. W portfelu nosi zdjęcie Joaquina Phoenixa, z którym planuje przeprowadzić wywiad. Od kina oczekuje, że będzie skręcać jelita, pozostawiać niedosyt i wzruszać do samych granic. Wideorecenzję Anieli można obejrzeć TUTAJ.

 

Konkurs „Skrytykuj!” realizowany jest przez Filmotekę Narodową  Instytut Audiowizualny przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej informacji:

www.skrytykuj.pl

www.facebook.com/filmsienieurwal

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 18-23 września 2017.

 

 • Materiały prasowe

  Materiały promujące wydarzenie
 • Agata Burdajewicz laureatka konkursu „Skrytykuj!”

  fot. materiały Organizatora
  Zdjęcie: Agata Burdajewicz laureatka konkursu „Skrytykuj!”
 • Aniela Janowska laureatka konkursu „Skrytykuj!”

  fot. materiały Organizatora
  Zdjęcie: Aniela Janowska laureatka konkursu „Skrytykuj!”
 • Maria Dobosiewicz laureatka konkursu „Skrytykuj!”

  fot. materiały Organizatora
  Zdjęcie: Maria Dobosiewicz laureatka konkursu „Skrytykuj!”
 • Materiały prasowe

  Plakat 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni