Przejdź do treści
Strona główna Filmoteki Narodowej
LATEST NEWS

LATEST NEWS

2017-05-16

Filmowa Gra Miejska na Dzień Dziecka

Mafijne porachunki w Poznaniu, superbohaterowie w Górze, horror w Przemyślu, spotkanie z Kieślowskim w Kielcach? To wszystko jest możliwe dzięki Filmowym Grom Miejskim, które odbędą się na początku czerwca w kilkunastu miastach w Polsce.

Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Filmoteką Narodową zapraszają do udziału w kolejnej edycji Filmowych Gier Miejskich. Zachęcamy zainteresowanych gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wspólnej, filmowej zabawy!

Filmowe Gry Miejskie

Filmowe Gry Miejskie to wspaniała okazja, aby poznać filmowe oblicze miasta. Odwiedzimy miejscowości, w których pracują Liderzy i Liderki Filmoteki Szkolnej: Gdańsk, Kluczbork, Janów Lubelski, Olsztynek, Górę, Połczyn-Zdrój, Przemyśl, Gorzów Wielkopolski, Rybnik, Poznań, Radom. W tym roku do gry dołączyły też Kina za Rogiem w Płocku, Wleniu, Lubomierzu i Niepołomicach oraz Kino Muranów w Warszawie. Do udziału zgłosiły się również szkoły uczestniczące w projekcie „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. Jak zwykle filmową trasę po mieście i zadania do wykonania przygotują uczniowie. Fabuła gry zależy od twórców, ale na pewno nie zabraknie tytułów z pakietu Filmoteka Szkolna.

A tak o swojej grze pisali w zeszłym roku organizatorzy z Olsztynka:

„Przygotowując grę, uczniowie wykazali się kreatywnością, fantazją i poczuciem humoru. Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele z olsztyneckich szkół udowodnili, że nic tak nie łączy, jak wspólne inicjatywa, jej realizacja i dobra zabawa. I to jest najważniejszy cel Filmowej Gry Miejskiej.”

Zachęcamy też do obejrzenia relacji Filmowej z Gorzowa Wielkopolskiego: 


Źródło: YouTube

Uczestnicy i zgłoszenia 

Do wzięcia udziału w grach zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami.  Kontakt do koordynatorów poszczególnych gier można znaleźć na stronie: gramiejska.filmotekaszkolna.pl.

Dołacz do wydarzenia na Facebooku.

Partnerzy projektu:

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, Kino za Rogiem

Organizatorzy:

Filmowe Gry Miejskie organizowane są w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” prowadzonego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Informacji udzielają:

Aleksandra Czetwertyńska, Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej aleksandra.czetwertynska@ceo.org.pl,

Agata Sotomska, Filmoteka Narodowa, asotomska@fn.org.pl.

 • Materiały prasowe

  Opis zdjęcia: grafika promująca wydarzenie
 • Filmowa Gra Miejska

  fot. Filmoteka Szkolna
  opis zdjęcia: Filmowa Gra Miejska
 • Filmowa Gra Miejska

  fot. Filmoteka Szkolna
  opis zdjęcia: Filmowa Gra Miejska
 • Filmowa Gra Miejska

  fot. Filmoteka Szkolna
  opis zdjęcia: Filmowa Gra Miejska